مرکز ترجمه عربی

ترجمه عربی به فارسی، ترجمه فارسی به عربی ، ترجمه تخصصی ، ترجمه متون شرکتی

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ مرکز ترجمه عربی خوش آمد میگویم ... .

عضویت در کانال اخبار رشته زبان عربی در نزم افزار تلگرام

با کلیک بر روی لینک زیر می توانید عضو کانال اخبار رشته زبان و ادبیات عربی شوید
لینک عضویت در کانال اخبار رشته عربی : 
https://telegram.me/aladab

لینک عضویت در کانال اخبار رشته عربی : 
https://telegram.me/aladab

[ سه شنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۴ ] [ 8:50 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]

اعلام نتیجه و اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفيت آزمون جذب مترجم رسمي قوه قضائيه سال 1394 براي انجام مصاحبه تخصصي

برای دیدن اسامی روی ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب

[ چهارشنبه بیست و یکم بهمن ۱۳۹۴ ] [ 18:37 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]

[ پنجشنبه دوم مهر ۱۳۹۴ ] [ 11:15 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]

[ پنجشنبه دوم مهر ۱۳۹۴ ] [ 11:14 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]

[ یکشنبه بیست و یکم تیر ۱۳۹۴ ] [ 13:8 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]

اکنون که به مدد کاهش و ثبات قیمت ارز، قیمت لپ‌تاپ نیز رو‌ به کاهش است، کاربران هنگام خرید گزینه‌های بیشتری را پیش‌رو دارند. به همین دلیل، به نظر می‌رسد تا خرید لپ‌تاپ کمی دشوارتر از قبل به نظر برسد. اگر می‌خواهید ضریب خطا در خرید لپ‌تاپ را پایین بیاورید این نکات را بخوانید:

نیاز خود را برای استفاده از لپ تاپ ارزیابی کنید

هر کدام از ما براساس کار و نیازمان به دنبال ویژگی های خاصی در لپ تاپ ها هستیم، پس اولین قدم این است که بدانیم لپ تاپ را می خواهیم چه کنیم. به عنوان مثال برای انجام کارهای اداری ساده، چندان هم لازم نیست ولخرجی کنید. چراکه یک لپ تاپ ارزان که مایکروسافت آفیس یا دیگر نرم افزارهای مشابه روی آن نصب شوند هم برای شما کافی است.

عمر باتری

اساس سودمندی و کارایی لپ تاپ ها، قابل حمل بودن آنهاست و بنابراین طول عمر باتری می تواند مهم ترین موضوع در انتخاب یک لپ تاپ باشد که قرار است دائم در زمان ها و مکان های مختلف از آن استفاده کنید. تلاش کنید لپ تاپی بخرید که عمر باتری آن بین شش تا هفت ساعت باشد.

وزن

لپ تاپ های سنگین به قابل حمل بودن آنها صدمه می زند. برخی لپ تاپ ها با حذف بعضی از قسمت ها مثل دیسک درایو وزن کمتری نسبت به دیگر لپ تاپ ها دارند. به هر حال وزن لپ تاپ ها با توجه به امکانات آنها تغییر می کند. اگر یکی از اهداف اصلی شما از خرید یک لپ تاپ، قابل حمل بودن آن است باید سراغ لپ تاپ های سبک بروید.

اندازه صفحه نمایش

سه اندازه استاندارد صفحه نمایش در دنیای لپ تاپ ها وجود دارند: ۱۳، ۱۵ و ۱۷ اینچی. مدل های ۱۳ اینچی مطمئنا سبک و اکثرا بدون دیسک درایو هستند. معمولا مدل های ۱۵ و ۱۷ اینچی برای مشاهده تصاویر با کیفیت و وضوحی بالا مناسب هستند، مخصوصا اگر بخواهید فیلم یا یک فایل ویدئویی را تماشا کنید، اما ۱۳ اینچی ها یا لپ تاپ هایی با اندازه صفحه نمایش غیرمعمول مثل ۱۴ اینچی ها یا حتی ۱۱ اینچی ها برای تماشای ویدئو کمی کوچک هستند.

پردازنده

پردازنده یک کامپیوتر یا CPU قطعه ای است که سرعت اجرای نرم افزارها، عملکردهای چند وظیفه ای و کلا هر آنچه ما از یک کامپیوتر مدرن انتظار داریم، فراهم می کند. هر ساله پردازنده ها سریع تر و کارآمدتر می شوند، از پردازنده های دوهسته ای گرفته تا پردازنده های قدرتمند چهار هسته ای، اما در مجموع یک پردازنده دو هسته ای هم برای اجرای یک ویدئو با کیفیت HD و هم برای اجرای نرم افزار سنگینی مثل فتوشاپ به طور همزمان کافی است.

حافظه

فضای حافظه ذخیره سازی یا همان Storage چندان نکته نگران کننده ای نیست. اگر شما بیشتر اطلاعات خود را روی سیستم های ابری ذخیره می کنید و قصد ندارید کامپیوتر خود را با گیگابایت ها آهنگ و ویدئو بالا بیاورید، یک SSD یا حتی یک HDD کوچک می تواند کافی باشد، اما حافظه با دسترسی تصادفی یا همان RAM جریان دیگری دارد. هر چه حافظه RAM بیشتر باشد بهتر است. برای اجرای ویندوز ۷، حداقل چهار گیگابابت RAM مقدار قابل قبولی به نظر می رسد.

منبع: جام جم آنلاین

[ پنجشنبه یکم اسفند ۱۳۹۲ ] [ 10:37 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]

المعجم الوسیط + معجم مقاییس اللغة + معجم الأمثال + مفردات کلمات قرآن راغب اصفهانی همه در یک برنامه کوچک موبایلی!

به نظرم این برنامه  اولین فرهنگ لغت عربی موبایل است که به خوبی ساخته شده و اشتباه ندارد. در ضمن استفاده از آن نیز آسان است. این برنامهمعجم عربی موبالیل دیکشنری عربی موبایل اندروید چهار بخش دارد که عبارتند از :

1- المعجم الوسیط ( با حدود 40 هزار کلمه)

2- معجم مقاییس اللغة  ( تالیف ابن فارس)

3- معجم الأمثال ( برگرفته از کتاب مجمع الأمثال میدانی با حدود 4500 ضرب المثل)

4- مفردات قرآن ( برگرفته از کتاب مفردات راغب اصفهانی)

برای یافتن کلمات در این برنامه کافیست که وارد بخش مورد نظر شده و ریشه کلمه مورد نظر را بنویسید تا بخش مربوط به آن در هر کتاب نمایش داده شود.  مثلا با نوشتن " قعد" توضیح این کلمه در المعجم الوسیط و مقاییس اللغة نمایش داده می شود و در بخش امثال همه ضرب المثلهای عربی که این کلمه یا مشتقاتش در آن هست همراه با شرح ضرب المثل،  نشان داده می شود و در بخش مفردات قرآن همه آیاتی که این کلمه یا مشتقاتش را در خود دارند همراه با شرح معنای آنها نمایش داده می شود.

برای استفاده از این برنامه باید موبایلتان سیستم آندروید را داشته باشد.

لینکهای دانلود ( حجم: چهار و نیم مگابایت)

دانلود از پرشین گیگ

دانلود از پیکوفایل

منبع: عربی برای همه

[ پنجشنبه یکم اسفند ۱۳۹۲ ] [ 10:10 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]

آموزش خلاصه ای از قواعد مهم صرف و نحو عربی با شعر ( سروده آقای علی جعفری دبیر عربی از استان سیستان و بلوچستان)

بیان شعر گونه مطالب  از گذشته تا کنون یکی از روشهای کارآمد یادگیری و حفظ آنها بوده است. علما، ادبا و حتی فقیهان از این روش برای انتقال سریعترآموزش عربی با شعر، قواعد عربی با شعر فارسی، آموزش قواعد عربی راهنمایی و دبیرستان با شعر و ماندگار تر مطالب به دانش آموزان استفاده می کردند. نتیجه این تلاشها شکل گیری الفیه ها و منظومه های بلند شعریست که هدف آنها آموزش این علوم می باشد. مانند منظومه ابن عاشر در فقه مالکی و الفیه ابن مالک در قواعد صرف و نحو عربی.

شعر حاضر نیز تلاشی شایسته و قابل تقدیر از جناب آقای علی جعفری است که اصول قواعد صرف و نحو عربی را به زبان شیرین شعر بیان کرده است.

موضوعاتی که در این شعر آمده است عبارتند از: 

تعداد حروف الفبا، اسم از نظر تعداد، اسم از نظر جنس، علائم مؤنث، اسم معرفه و نکره، اسم از نظر حرکت حرف آخر، منصرف و غیرمنصرف، اسمهای غیر منصرف، فعل و نشانه های آن، انواع حرف، حروف جر، حروف ناصبه، حروف جازمه، حروف مشبهه بالفعل، لای نفی جنس، انواع فعل ماضی، ماضی بعید، ماضی نقلی، فعل از نظر ریشه، حرکت همزه امر، فعل لازم و متعدی، فعل معلوم و مجهول، فعل معتل وانواع آن، اعلال، جمع مونث سالم، اعراب در جمع مذکر سالم، اعراب اسم های غیرمنصرف، انواع معرفه

دانلود فایل پی دی اف شعر با حجم کمتر از یک مگابایت:

دانلود از لینک مستقیم

دانلود از پرشین گیگ

دانلود از پیکوفایل

توضیح: فایل این شعر از طریق سایت کنکور تهیه شده است.

منبع: عربی برای همه

[ پنجشنبه یکم اسفند ۱۳۹۲ ] [ 10:9 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]

نسخه پی دی اف فرهنگ لغت فارسی به عربی الواعد تالیف دکتر عبدالوهاب علوب (دکترای ایران شناسی از دانشگاه میشیگان آمریکا)

این فرهنگ لغت  اصطلاحات و واژه های فصیح و عامیانه فارسی و معادل عربی آنها را در بر دارد و با اینکه خالی از اشتباه نیست اما معادلهای خوبی برای دانلود دیکشنری فارسی به عربی دیکشنری الواعد معجم قاموس فرهنگ لغت بیشتر کلمات فارسی داده است. این معجم تنها محتوی واژه های فارسی نیست بلکه حجم انبوهی از تراکیب و اصطلاحات ادبی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی فارسی را نیز آورده است.

برای دانلود نسخه پی دی اف این کتاب از یکی از لینکهای زیر استفاده کنید ( حجم : 6 مگابایت)

دانلود از سرور آرشیو

دانلود از سرور پیکوفایل

منبع: عربی برای همه

[ پنجشنبه یکم اسفند ۱۳۹۲ ] [ 10:8 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]

فرهنگ لغت عربی به فارسی، تالیف انجمن فارسی و عربی دانشگاه لاهور

این کتاب توسط مرکز تحقیقات کامپیوتری قائمیه اصفهان به نرم افزار اندروید تبدیل شده و در تبلتها و گوشی های دارای سیستم اندروید قابل اجرا میدیکشنری عربی به فارسی موبایل برای اندروید باشد.

این نرم افزار از نظر سرعت اجرا و جستجو از نمونه های مشابه مخصوصا برنامه های جاوا، بهتر است.

برای دانلود این نرم افزار از یکی از لینکهای زیر استفاده کنید:

دانلود از آرشیو

دانلود از پیکوفایل

دانلود از پرشین گیگ

منبع: عربی برای همه

[ پنجشنبه یکم اسفند ۱۳۹۲ ] [ 10:6 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]

اصطلاح و جمله پرکاربرد در عربی فصیح و لهجه حجازی ( لهجه سعودی)!!لهجه سعودی، لهجه عامیانه عربستان، لهجه حجازی

این جزوه مختصر و مفید 120 اصطلاح و جمله پر کاربرد عربی فصیح و لهجه عامیانه عربستان را دارد. همه کلمات و جملات این جزوه به زبان فارسی ترجمه شده است.

مولف: استاد حبیب تقوایی

ناشر: مرکز آموزش حج و زیارت استان مازندران

برای دانلود این جزوه از یکی از لینکهای زیر استفاده کنید:

دانلود از آرشیو

دانلود از پیکو فایل

دانود از پرشین گیگ

 

منبع: عربی برای همه

[ پنجشنبه یکم اسفند ۱۳۹۲ ] [ 10:5 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]


گروه اقتصادي: ارتباطات جهانی روز به روز در حال افزایش است و گسترش تکنولوژی نیز به این امر کمک می کند.

بسیاری از کشورها نیز امروزه به تجارت و کسب و کار داخلی بسنده نکرده و به دنبال فرصت کاری تجاری در کشورهای دیگر می گردند. امکان ارتباط با شرکا و تولیدکنندگان و منابع خارجی به رشد روند کاری و تجارت افراد و شرکت کمک بسیار زیادی خواهد کرد. بدین منظور آگاهی از زبان مادری برخی کشورها که پتانسیل تجاری و بازرگانی بالایی دارند برای شرکت‌ها و افراد برگ برنده‌ای به حساب آمده و رونق تعاملات خارجی را بسیار روان‌تر خواهد کرد. به همین دلیل توانایی صحبت کردن به زبان‌های خارجی به خصوص کشورهایی که ظرفیت تجاری و بازرگانی بالایی دارند برای شرکت‌ها و هم‌چنین افرادی که خواهان گسترش فعالیت‌های اقتصادی خود هستند بسیار حائز اهمیت است. در ادامه به لیستی از بهترین زبان ها که برای یادگیری جهت تعاملات تجاری و اقتصادی مناسب هستند اشاره خواهیم کرد.

روسی – 160 میلیون نفر
روسیه مملو از تجار و افراد ثروتمند است که تشنه انجام معاملات و کسب و کار در بازارهای خارجی هستند. اما بسیاری از مردم روسیه به زبان انگلیسی مسلط نیستند و بیشتر به سمت افرادی می‌روند که به زبان روسی صحبت می‌کنند. داشتن مترجم روسی یکی از گزینه‌هاست ولی هیچ‌گاه جای تعامل شخص با فرد مورد نظر را نمی‌گیرد. فراگیری زبان روسی تا حدودی مشکل است اما در صورت یادگیری کمک بسیار بزرگی برای شما خواهد بود.

فرانسوی – 74 میلیون متکلم
بسیاری از افراد نمی‌دانند که قبل از سلطنت بریتانیا و محبوبیت انگلیسی، زبان فرانسوی زبان اصلی از شاخه لینگوافرانکا در بسیاری از نقاط دنیا بوده است. زبان فرانسوی در حال حاضر نیز جزء زبان های پر کاربرد در زمینه تجارت و تعاملات اقتصادی هستند. بسیاری از شرکت‌ها و افراد در سرتاسر جهان ترجیح می‌دهند که امور تجاری و بازرگانی خود را به زبان فرانسوی انجام دهند. بسیاری از کشورهای آفریقایی و حوزه دریای مدیترانه که زمانی مستعمره فرانسه بودند نیز به زبان فرانسوی مسلط هستند و از آن برای امور تجاری استفاده می کنند. زبان فرانسه 325 میلیون متکلم در سرتاسر جهان دارد.

ژاپنی – 127 میلیون نفر
ژاپن کشور پیشگام در زمینه تکنولوژی و رباتیک بوده و بسیاری از تعاملات تجاری و اقتصادی خود را در این حوزه انجام می دهد. اگر محدوده فعالیت های کاری شما هم در بخش تکنولوژی است دانستن زبان ژاپنی کمک بسیار بزرگی خواهد بود.

پرتغالی – 202 میلیون نفر
پرتغالی زبانی مشابه اسپانیایی بوده اما محبوبیت کمتری دارد. با این حال زبان رسمی کشور برزیل یا بیش از 200 میلیون جمعیت است. برزیل با داشتن جمعیت جوان (حدود 62 درصد زیر 29 سال) و اقتصاد رو به رشد محل مناسبی برای فعالیت های اقتصادی شرکت ها و افراد جویای بازارهای خارجی است برزیل در حال حاضر جز 7 قدرت اقتصادی در دنیا محسوب می‌شود. زبان پرتغالی در کشورهای آنگولا، ماکائو ، کاپ وردا و خود پرتقال متکلم دارد.

عربی – 223 میلیون نفر
زبان عربی حدودا در 27 کشور رواج دارد. خاورمیانه نیز از دیرباز یکی از قطب های تجاری محسوب می شده و بسیاری از شرکت ها و تجار را به سمت خود می کشد. دانستن زبان عربی به بهبود روابط با افراد مرتبط در زمینه تجارت کمک بسیار بزرگی خواهد بود. بسیاری از وب سایت های متعلق به شرکت های بزرگ تجاری و بازرگانی نیز زبان عربی را به عنوان یکی از گزینه های ثابت تنظیمات وبسایتشان قرار داده اند.

اسپانیایی – 406 میلیون نفر
اسپانیایی دومین زبان پس از انگلیسی در آمریکا است و برای افرادی که قصد تجارت و سرمایه گذاری در آمریکا را دارند آشنایی با زبان اسپانیایی در کنار انگلیسی دارای اهمیت است. علاوه بر آمریکا بسیاری از کشورهای آمریکای جنوبی نیز به زبان اسپانیایی صحبت می کنند که مهمترین آنها کشور مکزیک یکی از کشورهای فعال اقتصادی با زمینه های مناسب سرمایه گذاری است.

چینی ماندارین– 935 میلیون نفر

زبان چینی در خود سرزمین چین نزدیک به یک میلیارد نفر متکلم دارد. رشد بازار اقتصادی چین سرعت بالایی دارد و همچنان بسیاری از افراد برای کسب و کار و فعالیت های بازرگانی به سمت شرکت های چینی می روند. از آنجایی که بسیاری از افراد در چین به زبان انگلیسی مسلط نیستند آشنایی با زبان چینی بسیار در روند امور تجاری طرفین موثر خواهد بود.

انگلیسی – 365 میلیون نفر
انگلیسی همچنان زبان اول در تجارت و بازرگانی در سرتاسر دنیا شناخته می​شود. مطالعات نشان می دهد که بیش از 300 میلیون نفر در جهان زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود صحبت می کنند.

[ چهارشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۲ ] [ 9:58 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]

برخی از نکات حائز اهمیت در ترجمه از فارسی به عربی و با لعکس 


ترجمه : « ترجَمَة » در لغت بر وزن « فَعلَلَة » مصدر رباعى مجرد از ماده ى تَرجَمَ/یُترجِم/ترجَمة و به معناى برگرداندن کلام از زبانى به زبانى دپگر می باشد. ترجمه دراصطلاح عبارت است از یافتن نزدیکترین و دقیق ترین معادل براى واژگان زبان مبدأ به گونه اى که روش وسبک و سیاق گوینده حفظ گردد. 

انواع ترجمه: 

1 - ترجمه واژه به واژه یا تحت اللفظی:که اغلب از نظر ساختار دستوری متأثّر از زبان مبدأ می باشد و در پاره ای از موارد گنگ و رمز ناگشوده است . 

فواید ترجمه تحت اللفظی :1- اهداف آموزشی (تدریس برای مبتدیان) 

2- ترجمه اسناد رسمی ،مدارک تحصیلی وغیره 

3- ترجمه متون دینی که مراعات امانت درآن اهمیّت دارد. 

4- ترجمه نامه های اداری و متون خبری .


2- ترجمه دقیق و روان : مترجم علاوه بر ترجمه الفاظ به عبارات معنی و مفهوم می بخشد . بدین معنا که اگر در جمله 
کنایه ، ضرب المثل ، استعاره و ... بکار رفته باشد وآنرا به زبانی قابل فهم برمی گرداند و مراعات امانت نیز می کند . 

آنچه مترجم باید بداند : 

1-آشنایی با موضوع مورد ترجمه  

2- آشنایی با اصطلاحات زبان مبدأ و مقصد 

3-مراعات نگارش دستوری زبان مقصد  

  4 - مراعات امانت وپرهیز از هرگونه دخل وتصرف 

5-استفاده از لغت نامه مناسب وپرهیزازاعتماد برحافظه  

6-استفاده از واژگان مأنوس در ترجمه 


ادامه مطلب

[ شنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 0:57 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]

کتابخانه الکترونیک زبان و ادبیات عربی شروع به کار کرد.
در ادامه نام برخی کتابهای الکترونیک (پی دی اف و ورد ) می آید. دانشجویان و محققان عزیز می توانند نام کتابهایی که می خواهند را به نشانیdkeshavarz@ut.ac.ir) ایمیل کنند. تا سی دی کتابها برای آنها از طریق پست ارسال شود.
هزینه هر کتاب: هزار تومان
هزینه پست سی دی: بسته به نوع پست درخواستی و مسافت شهر متفاوت است.
توجه: هر سی دی حداقل می تواند شامل 10 کتاب باشد.
همچنین هزینه کل کتابهایی که در لیست زیر آمده است 40 هزار تومان می باشد.
اطلاعات حساب جهت پرداخت: بانک تجارت حبیب کشاورز
شماره کارت: 6273531020129589
برای سفارش سی دی بعد از واریز هزینه، رسید پرداخت  به همراه آدرس کامل پستی و نام سی دی را به ایمیل (dkeshavarz@ut.ac.ir) ارسال نمایید.
تلفن تماس: 09124789649
اگر کتابی خارج از لیست زیر می خواهید می توانید آن را درخواست نمایید تا در صورتی که در دسترس بود به سی دی اضافه شود
زبان شناسی و فن ترجمه  ادبیات معاصرادبیات معاصر  نقد ادبی و بلاغت  تاریخ ادبیات و موضوعات ادبی  ادبیات قدیم
 دراسات فی علم اللغة / کمال بشر ( 2جلد) قراءات فی الشعر العربی المعاصر/ علی عشری زایدزکریا تامر و القصة القصیرة / امتننان عثمان الصمادی انهم یقتلون الأدباء / حسن محمدتاریخ الأدب العربی/ عمر فروخ (6 جلد) جمالیات الشعر العربی / هلال الجهاد
 الاتجاهات الاساسیة فی علم اللغة / رومان یاکوبسنعن بناء القصیدة العربیة الحدیثة/ علی عشری زاید الحساسیة الجدیدة فی القصة القصیرة / احمد موسی الخطیب الخیال مفهوماته و وظائفه / عاطف جوده نصر تاریخ الادب العربی / شوقی ضیف  اشکال الصراع فی القصیده العربیه/ عبدالله التطاوی
 فصول فی علم اللغة العام / فردیناند دی سویسر الاتجاهات و الحرکات فی الشعر العربی الحدیث/ سلمی خضراء الجیوسی الادب العربی المعاصر فی مصر / شوقی ضیف اثر الف لیلة و لیلة فی الآداب الاروبیة / عبدالجبار محمود السامرائی الادب الفکاهی / عبدالعزیز شرف  السجون و اثرها فی الآداب العربیة / واضح الصمد
 المرأة واللغة عبدالله الغذامی می أدیبة الشرق و العروبة/ محمد عبدالغنی حسن البارودی رائد الشعر / شوقی ضیف فی نقد الشعر العربی دراسه جمالیه/ رمضان الصباغ النغم الشعری عند العرب / عبدالعزیز شرف الغربة فی الشعر الجاهلی / عبدالرزاق الخشروم
 العربیة دراسات فی اللغة واللهجات / یوهان فک فی جمالیات شعر الحداثة/عبدالناصر هلال خلیل مطران / میشال جحا البنیة الایقاعیة فی الشعر العربی / کمال ابودیب فی الشعر والفکاهة فی مصر / شوقی ضیف اللیل فی رؤیه الشاعر العربی / محمد علی
 مدخل الی علم اللغة / محمود فهمی حجازی اتجاهات الشعر العربی المعاصر / احسان عباس دراسات فی الادب العربی الحدیث/ محمد مصطفی هدارةفی الادب و النقد / محمد مندور  الانسان فی الشعر الجاهلی / احمد زیتونی المقامات والتلقی / نادر کاظم
 اوضح الاسالیب فی الترجمة والتعریب / فلیب صایغ أدب المهجر بین اصالة الشرق و فکر الغرب/ نظمی عبدالبدیع محمد  ناجی شاعر الوجدان الذاتی/ ناصر المعتصم بالله البحث عن المنهاج فی النقد العربی الحدیث / سید البحراوی  الطبیعة فی الشعر الجاهلی / نوری حمودی القیسی تاریخ النقائض فی الشعر العربی / احمد الشایب
 فن الترجمة فی ضوء الدراسات المقارنة / صفاء خلوصی الاتجاه الوجدانی فی الشعر العربی المعاصر / عبدالقادر القط شعراء معاصرون/ احمد هواری فی مدار النقد الادبی / علی مهدی زیتون ابوتمام شاعر الخلیفة / عمر فروخ شعریة ابی تمام / میادة کامل إسبر
 هجرة النصوص دراسات فی الترجمة الادبیة والتبادل الثقافی/ عبده عبود الذات الشاعر فی شعر الحداثة العربیة/ عبدالواسع الحمیری عمالقة عند مطلع القرن/ عبدالعزیز المقالح دراسات نقدیة فی الادب الحدیث / عزیز السید جاسم ابن الرومی فنه و نفسیته من خلال شعره / ایلیا سلیم حاوی وصف البیت الحرام فی الادب العربی / سعاد سید محجوب
 الترجمة الی العربیة قضایا وآرای / بشیر العیسوی قضایا الشعر المعاصر/ نازک الملائکة خلیل النیل و شاعر الشرق العربی/ جمال الدین الرمادی فصول فی النقد و الادب / عبدالرحمن ابوعوف مرحلة التشیع فی المغرب العربی و اثرها فی الحیاة الادبیة / محمد طه الحاجری فی سیمیاء الشعر القدیم/ محمد مفتاح
 فن الترجمة/ حیاة شرارة ادب المهجر/ صابر عبدالدایم قضیة الشعر الجدید / محمد النویهی فی الادب الجاهلی / طه حسین النابغة الجعدی و شعره / ابراهیم عوض الشعراء المحدثون فی العصر العباسی / حسن درویش
  ابراهیم طوقان حیاته و شعره  /یوسف عطا الریفی الشعر والتصوف الأثر الصوفی فی الشعر العربی المعاصر/ ابراهیم محمود منصور   المعتمد بن عباد / علی ادهم عبقریة الشریف الرضی/ زکی مبارک
  ابراهیم طوقان / محمد حسن عبدالله   شعر الفتوح الاسلامیة فی صدر الاسلام / عبدالمتعال القاضی امراء الشعر العربی فی العصر العباسی / انیس المقدسی
      
      
     
      

[ پنجشنبه بیستم تیر ۱۳۹۲ ] [ 22:54 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]

[ شنبه چهارم خرداد ۱۳۹۲ ] [ 22:49 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]


اخبار دانشگاهی و عمومی

تخصصی رشته عربی

آغاز ثبت‌نام تکمیل ظرفیت فراخوان جذب از فردا/اعلام ظرفیت جدید جذب هیات علمی
دولت بعدی خودش باید پاسخگوی روند پذیرش دکتری باشد

نتایج مصاحبه دکتری اول مرداد اعلام می‌شود

جزئیات دریافت بن‌کارت‌های دانشجویی/امکان استفاده از بن‌کارت در بخش بین‌الملل

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۲۲ اردیبهشت اعلام می‌شود
۷ عادتی که افراد موفق ندارند!

اعلام نتایج اولیه دکترا دانشگاه آزاد در اردیبهشت

سامانه ثبت نام کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب

دادن امتیاز تشویقی به اساتید برای تدریس در پردیس پولی

راهکارهایی برای موفقیت در مصاحبه حضوری دکتری

ما برای كسب مدرك آمدیم

نکاتی در مورد انتخاب موضوع پایان نامه رشته عربی (قابل توجه دانشجویان و اساتید عربی)

تأمین منابع پایان نامه ارشد و دکتری
موضوعات پیشنهادی برای نگارش پایان نامه عربی
معرفی اساتید رشته عربی
برنامه معجم عربی و معجم امثال و کلمات قرآن برای اندروید
دانلود مستقیم سوالات آزمون دکتری عربی 92

لیست پایان نامه های عربی دکتری و ارشد سراسر کشور

دانلود پایان نامه الاخلاق فی شعر حافظ ابراهیم

ترجمه و شرح برخی قصائد عربی

دانلود مستقیم کتب و مقالات عربی

دانلود مستقیم سوالات آزمون دکتری عربی 92

دانلود دفترچه سوالات ارشد 92 عربی به همراه کلید

دانلود سوالات ارشد عربی چهار سال اخیر به همراه كلید

كتابهای آمادگی ارشد عربی

درصدهای رتبه اول کارشناسی ارشد عربی 88

منابع ارشد عربی

[ جمعه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 23:17 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]

سوالات آزمون دکتری عربی 92


[ پنجشنبه پانزدهم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 20:47 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]

[ پنجشنبه پانزدهم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 20:42 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ][ جمعه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 1:0 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]

[ سه شنبه یکم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 13:50 ] [ دکتر حبیب کشاورز ]

[ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ،